
Кіровоградська область
Вирішити проблему рейдерства в Україні можна лише реформувавши судову систему та запровадивши адекватне покарання для суддів, які ухвалюють неправомірні рішення.
Про це під час візиту в Кропивницький заявив Анатолій Гриценко.
«Рейдерство – внутрішня проблема несправедливості та незахищеності. Через це людина не має жодної мотивації жити в країні», – підкреслив лідер «Громадянської позиції».
Він розповів, що на зустрічі в Кропивницькому аграрії заявили, що саме рейдерство бачать наскрізною проблемою.
«Це базове та принципове – захист права власності. Я говорив із фермерами, їх тіпає від того, що приходить хтось зі зброєю і каже, що це наше. Фермери звертаються до правоохоронних органів, а ті сміються», – розповів Гриценко.
Також, за словами Анатолія Гриценка, захист власності – умова, щоб в Україну заходили закордонні інвестори. Він розповів, що це можливо лише після того, як суди стануть справедливими. Політик має два підходи, які дозволять поставити в рамки суддів.
Перший – створення умов та стимулів, так званий зелений коридор. Ця частина вже реалізована, бо суддям встановили високі зарплати та пенсії.
«Але все одно суд не захищає, бо має бути друге – червоний коридор відповідальності за прийняті рішення», – сказав Гриценко і згадав, що у 2009 році, коли він був народним депутатом, зареєстрував законопроект щодо відповідальності суддів. Його підтримав парламент, але президент Віктор Ющенко наклав вето.
«У ньому я прописав, що якщо суддя за хабар ламає долі, то або пожиттєво сяде в тюрму, або сяде без права амністії і помилування, або в його родини конфіскують майно. Мені сказали, якщо б закон вступив в дію, третина суддів би звільнилась. Добре, то прийшли б молоді юристи. Суддів треба карати, інакше ми не відновимо справедливість», – підкреслив Гриценко.