Головна сторінка >> Новини

Новини

15 липня 2017 о 22:43
Tweet

Парламент себе дискредитував, потрібні перевибори за новим виборчим законом – Гриценко

Парламент себе дискредитував, потрібні перевибори за новим виборчим законом – Гриценко

Парламент себе дискредитував, виправити ситуацію потрібно шляхом перевиборів.

Про це лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко сказав в ефірі на телеканалі «Київ».

На думку Гриценка, домогтися цього можна двома способами: добровільним чи примусовим.

«Як добитися перевиборів? Варіантів два. Перший – це спокійне прийняття рішення. Другий варіант – це коли прийдуть і виженуть. Я – за спокійний варіант», – сказав Гриценко і наголосив, що при цьому важливо, щоб перевибори відбулись за новим виборчим законодавством.

«Я хотів би, щоб парламент змінився якісно і максимально. Для цього треба змінити виборчу систему. Для цього треба ті 225 округів, де практично купуються мандати, ту мажоритарну частину – скасувати. І тут у нас з вами є моральне право і основа для того, щоб вимагати цього і від Порошенка, і від нинішнього парламенту. Бо, по-перше, програма кандидата в президенти Порошенка П.О. містить пункт: введу нову виборчу систему, повністю пропорційну систему з відкритими списками. Пообіцяв? Зроби! Далі. Парламентська коаліція, нині діюча, 21 листопада 2014 року підписала коаліційну угоду і там серед перших пунктів – зміна виборчого законодавства. Записали? Зробіть! От це треба вимагати», - зазначив Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» прогнозує, що ні Президент, ні коаліціанти не будуть змінювати виборчу систему самостійно, бо для них це означатиме втратити владні крісла. Тому громадські активісти, партійці будуть здійснювати постійний тиск, щоб ці вимоги були виконані. Крім того, за словами Гриценка, про відповідні обіцянки будуть нагадувати і зарубіжні партнери.

«Тримати слово – це ключове, якщо ти хочеш, щоб тебе поважали.  Коли ти обманюєш свій народ, своїх партнерів , тебе ніхто не поважає», – наголосив він.