Новини

Версія для друку

15 листопада 2018 о 18:08

Гриценко розповів, як буде вирішувати питання соціальної адаптації ветеранів АТО

Гриценко розповів, як буде вирішувати питання соціальної адаптації ветеранів АТО
Українським ветеранам та солдатам, незалежно від звання, які пройшли через бойові дії, необхідна соціальна адаптація. 

Про це під час прес-конференції у Харкові розповів Анатолій Гриценко.

«Вирішення цього питання ми бачимо по двох напрямках. Перший напрям пов’язаний із реформуванням країни в цілому», - зазначив він.  

За словами Гриценка, солдату, який повернувся з війни легше соціально адаптуватися, коли він бачить, що корупції стало менше, що його родина живе впевнено, що не треба давати хабарів, що владла стала чесної і немає ризику реваншу проросійських сил. 

«Воювати за таку країну, захищати її, ризикувати життям психологічно легше. Коли повертається і бачить, що стало ще гірше, психологічна адаптація ускладняється», - каже Гриценко.

Другий напрям - професійна адаптація людей, які повернулись з війни. Гриценко зазначає, що після багатьох воєн та військових конфліктів є досвід, накопичений в тому числі і зарубіжними партнерами, який зараз використовується. Є чимало країн та окремих громадських організацій, які допомагають Україні в цьому напрямі. 

«Я їжджу країною, бачу центри, де допомогу надають професійно. Масштаб поки не дозволяють охопити близько 300 тисяч. Тут держава повинна докласти зусиль», - вважає лідер «Громадянської позиції».

На його думку, це може координувати Державна служба у справах ветеранів. Або цю функцію може взяти на себе МОЗ чи Міноборони. Головне, щоб ця функція була забезпечена державою.

«Я вважаю не зовсім правильно та неетично покладатися тільки на допомогу з боку зарубіжних партнерів. Це наша держава, наша армія, наші солдати. Про них треба піклуватись. Там, де буде потрібна державна підтримка з боку нашої команди, вона буде гарантовано забезпечена», - запевнив Анатолій Гриценко.

Нагадаємо, раніше лідер «Громадянської позиції» розповів про три компоненти модернізації армії.

Повернутися до переліку« Листопад 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Украина онлайн