Новини

Версія для друку

6 грудня 2018 о 12:59

Гриценко: Країни-члени НАТО повинні заблокувати доступ суден, які виходять з чорноморських та азовських портів РФ

Гриценко: Країни-члени НАТО повинні заблокувати доступ суден, які виходять з чорноморських та азовських портів РФ
На фоні загострення конфлікту в Азовсько-Чорноморському регіоні країни-члени НАТО повинні прийняти рішення заблокувати доступ в свої порти суден, які виходять з чорноморських та азовських портів РФ.

Про це в програмі «HARD з Влащенко» на каналі ZIK заявив Анатолій Гриценко.  

«Я не очікую від НАТО проривного рішення в плані спрямування кількох ескадр, такого очевидно не буде. Але поетапно може бути, коли країни-члени НАТО вирішать заблокувати доступ в свої порти суден, які виходять з чорноморських чи азовських портів РФ», - вважає лідер «Громадянської позиції».  

Гриценко додав, що блокування портів економічно вдарить по Україні, яка втрачає приблизно 2 млрд. доларів, але страждають й інші країни, бо не отримують товари.

«Тут буде реакція світової спільноти. Сподіваюсь більше, ніж проста стурбованість. Зараз проводяться консультації. Серед можливих дій є такі, які боляче вдарять по Росії», - каже Гриценко. 

Він додав, що серед представників держав, з якими спілкувався Анатолій Гриценко, розглядається варіант дзеркальної відповіді, щоб поставити Росію в рамки. Тобто, якщо РФ буде забороняти вихід з портів та займатись піратством, може бути заблоковано доступ її суден в порти відповідних держав. 

Лідер «Громадянської позиції» також підкреслив, що позитивним сигналом є те, що після захоплення українських кораблів та моряків дії Росії солідарно засудили практично всі: «Бо безпека судноплавства в третьому тисячолітті – не те, що може бути толерантним з піратством та варварством».

Нагадаємо, днями Анатолій Гриценко обговорив із Послом США в Україні Марі Йованович і заступником помічника Держсекретаря США у справах Євразії Джорджем Кентом питання безпеки судноплавства в Азовсько-Чорноморському регіоні.


Повернутися до переліку« Грудень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Украина онлайн